Solema wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferuje maszyny i linie produkcyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych, gumy i silikonu.  Świadczymy usługi z zakresu szeroko rozumianej automatyzacji i robotyzacji. Nasz doświadczony zespół inżynierów konstruktorów i automatyków, projektuje, wykonuje a następnie wdraża stanowiska zrobotyzowane i całe linie produkcyjne. Doradzamy firmą jak zoptymalizować swoja produkcję i sprawić że stanie się ona bardziej efektywna. 

Historia firmy

Firma Solema powstała z pasji tworzenia nowych urządzeń. Początki firmy sięgają 2014 roku. To wtedy, mając już duże doświadczenie w branży, postanowiliśmy założyć firmę Solema.  Wraz z upływem lat poszerzaliśmy swoją ofertę. Wzrost sprzedanych urządzeń przekładał się na wzrost ilości klientów którzy wracali do nas i polecali nas innym.
 W 2021 roku zdecydowaliśmy o zmianie firmy na Spółkę i jej dalszy dynamiczny rozwój. Obecnie ciągle poszerzamy kadrę pracowniczą i rozbudowujemy park maszynowy.

2001-2014
Zdobywanie wiedzy branżowej
2014
Założenie firmy Solema
2014-2018
Projektowanie maszyn i form wtryskowych
2018-2021
Wyjście do szerszej klienteli z gotowymi urządzeniami
2021
Przekształcenie w Solema Sp.z o.o.
2022-2023
Poszerzenie kadry pracowniczej
2023
Utworzenie działu obróbki CNC 

Doświadczenie i przewaga rynkowa

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania maszyn i linii produkcyjnych. Działamy w wielu różnych branżach. Pomagamy firmom usprawnić produkcję poprzez automatyzację i robotyzacje procesów.

Obszar działań

Wytłaczarki do tworzywa, gumy i silikonu
Systemy sterowania
Robotyzacja produkcji
Linie do produkcji filamentu
Linie do gumy i silikonu
Linie do wulkanizacji gumy
Piece wulkanizacyjne
Odciągi, nawijarki, urządzenia zdawcze
Systemy wizyjne do robotów

Kadra kierownicza

Krzysztof Solecki
Zarząd
Od ponad 16 lat projektuje maszyny do przemysłu tworzyw sztucznych, gumy, kablownictwa i innych
Piotr Mordarski
Zarząd
Od ponad 15 lat wprawia w ruch maszyny i linie produkcyjne dla przemysłu 

UDZIAŁ W TARGACH BRANŻOWYCH

Jako producent wytłaczarek i linii produkcyjnych, chętnie uczestniczymy w prestiżowych targach branżowych. To dla nas wyjątkowa okazja, aby podzielić się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i innowacjami z ekspertami oraz klientami z całego świata. Nasza obecność na tych wydarzeniach potwierdza naszą zaangażowaną rolę w kształtowaniu przyszłości przemysłu tworzyw sztucznych. Ostatnio mieliśmy zaszczyt zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcia technologiczne podczas Plastpol 2024. 
Partnerzy technologiczni